The Valentines

indie

Čas a místo vystoupení na Zámostí:
7. června 2024 17:15 - 18:00 | ČEZ ENERGY STAGE

The Valentines jsou česká královéhradecká popová kapela, která vznikla na jaře v roce 2017. Hrají v sestavě: Honza Doležal (baskytara, zpěv), Ondřej Čepek (kytara, synthesiser) a Štěpán Bucher (bicí). Mladé trio oscilující mezi 80s estetikou Let's DanceDavida Bowieho a současným kytarovým popem, hraje dle svých vlastních slov„veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech“.

V roce 2019 vyhráli The Valentines „hitparádu neobjevených“ Radia Wave Startér. Vítězství v hitparádě kapele zajistilo větší popularitu a možnost natočit nový singl Did My Back Hurt Your Knife?a videoklip. Samotná účast ve Startéru pak také zapříčinila, že jejich píseň Just Us byla použita ve filmu Michala Hogenauera<a href=„https:/­/www.csfd.cz/fil­m/730558-tiche-doteky“>Tiché doteky, který byl nominovaný na Českého lva za rok 2019.

Skladbu Stay or Go, která byla natočená doma v pokoji, a se kterou se The Valentines dostali do českého finále Eurovision Song Contest, produkoval frontman Honza Doležal, stejně jako dvě předchozí skladby, a Filip Vlček, který stojí i za jejich mixem. O master se pak postaral Ted Jensen, který v minulosti produkoval alba takových jmen, jako je například Madonna, Talking Heads, Rolling Stones, Bring Me the Horizon a mnoho dalších.