Doprovodný program

Nechte zpívat Mišíka

Nechte zpívat Mišíka
pátek 15:30 - 17:10 | Kino Pasáž

KINO

Za podpory MKS Třebíč jsme pro Vás do kina získali film Nechte zpívat Mišíka.

Vladimír Mišík patří k zásadním osobnostem české populární hudby. Svou tvorbou ovlivnil celou generaci umělců z hudebního, výtvarného i literárního světa. Je spoluzakladatelem (s kytaristou Radimem Hladíkem) kapely Blue Effect a přes čtyřicet let hraje s kapelou Etc. Filmový příběh Vladimíra Mišíka je složen z mozaiky jeho vzpomínání, písní, dobových i osobních archivů, z rozhovorů s kolegy, blízkými přáteli a rodinou. Střídání fiktivního prostoru na „Mišíkově planetce" s realitou na planetě Zemi vnáší do filmu rytmus, vtip, hravost a vřelou lidskost…
http://www.csfd.cz/…ika/prehled/

T2 - Trainspotting

T2 - Trainspotting
sobota 14:30 - 16:30 | Kino Pasáž

KINO

festival je i pro filmové fajnšmekry. Ve spolupráci s MKS Třebíč jsme si pro Vás připravili nevšední filmový zážitek právě s filmem Trainspotting 2.

Na počátku byla příležitost… a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton (Ewan McGregor) se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj: Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) a Begbie (Robert Carlyle). Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska, touha, strach, výčitky, heroin, sebedestrukce a smrtelné nebezpečí, ti všichni stojí ve frontě, aby ho uvítali a společně to všichni naplno rozjeli.

http://www.csfd.cz/…ing/prehled/

Ampulka - Léto s dámou

Ampulka
pátek 18:00 - 19:00 | Divadelní a filmová scéna B-klub

Ve spolupráci s divadelním spolkem Ampulka Třebíčnabízíme ke shlédnutí hru na motivy S.Mrozka Léto s dámou.


„Všechno spočívá v tom, že já pořád něco chci a pořád mi to nejde…“
režie, úprava textu: Michal Lukáč
hrají: Z: Jakub Škrdla, N: Alexandr Szöllös, D: Tereza Jirsová  

Blanka Fišerová - Desatero podle Dagmar

Blanka Fišerová
sobota 17:30 - 18:45 | Divadelní a filmová scéna B-klub

DIVADLO

Scénické čtení z knihy Byly jsme tam taky autorky Dagmar Šimkové, která přežila čtrnáct let v komunistických věznicích, přesto si dokázala zachovat humor i mravní integritu
- autentické vzpomínky, které poprvé vydal J. Škvorecký v exilu
- Blanka Fišerová s tímto projektem vystupuje v bytech, garážích, v kavárnách, dokonce i v bývalé vile Dagmar Šimkové v Písku

Více informací včetně reportáže České televize najdete zde: 
www.blankafiserova.cz/…opodledagmar
http://www.ceskatelevize.cz/…ckeho-vezeni

(vystoupení si z části zachovává formu improvizace)

Ampulka - Pohádky z truhličky: O Budulínkovi, O zlaté rybce

Ampulka
sobota 10:00 - 11:00 | Divadelní a filmová scéna B-klub

Divadelní spolek Ampulka Třebíč společně s festivalem zve nejmenší návštěvníky na kabaretní divadélko Pohádky z truhličky se známými pohádkami a písničkami. Představení je vhodné pro děti už od 4 let.


režie, scénář: Michal Lukáč
hrají: Vypravěč: Michal Lukáč, Dědeček, zlatá rybka: Jaroslav „Krtek“ Truksa, Budulínek, rybář: Jakub Škrdla, Liška, rybářka: Tereza Jirsová 

Ochotni pro cokoliv - KST Stádlec

Ochotni pro cokoliv
pátek 20:00 - 21:00 | Divadelní a filmová scéna B-klub

DIVADLO

Amatérských divadelní soubor s názvem Ochotni pro cokoliv, který vznikl po roce 2000 v Jihlavě s ambicí vyjadřovat se originálními formami v autorských hrách ke společenské realitě. 

Divadelní hra KST Stádlec
KST Stádlec – TJ Horní Klabry 10:8 Stádlečtí stolní tenisté se pod vedením dlouholetého trenéra a předsedy Antonína Prokeše mohou radovat z prvních letošních bodů do tabulky 4. ligy skupiny B, když poměrně těsně přehráli Horní Klabry 10:8. O 7 bodů se v zápase postarala stabilní opora mužstva Jiří Orba, zbylé 3 pak přidal jeho vrstevník Radek Bažba…

Magnis - Energie světla v pohybu

Magnis
pátek 22:30 - 23:00 | Zámostí v modrém


SVĚTELNÁ PERFORMANCE

Kavárna u Židovské brány, Leopolda Pokorného 10/3 

Žonglérská skupina Magnis, která patří ke špičce ve svém oboru ve střední Evropě, předvede svou show „Energie světla v pohybu“. Dynamická a moderní show plná světelných efektů a tanečních prvků propojených s precizní synchronizací. Využívají ty nejmodernější technologie a programovatelné světelné vybavení.


Bobby Rootveld a žáci ZUŠ

Bobby Rootveld a žáci ZUŠ
sobota 18:30 - 21:15 | Zámostí v modrém


KONCERT

Zadní synagoga, Subakova 1/44

Komponovaný večer s koncertem židovského kytaristy Bobbyho Rootvelda, který po celém světě propaguje moderní židovskou kulturu. Bobby se také věnuje výuce hry na kytaru a tak společně s ním vystoupí žáci ZUŠ Třebíč. Během večera také vystoupí studenti Třebíčských škol se svými uměleckými projekty (Poezie, hudba, zpěv, tanec,… )

18:30 zahájení a přivítání návštěvníků
18:45 taneční vystoupení ZUŠ
19:30 koncert žáků ZUŠ
19:45 koncert Bobby Rootveld
20:45 společné vystoupení Bobbyho Rootvelda s žáky ZUŠ
21:15 závěr a rozloučení

OPEN PER4MANCE

OPEN PER4MANCE
pátek 0:00 - 0:00 | Zámostí v modrém

sobota 0:00 – 0:00 | Zámostí v modrém 
oba dva festivalové dny bude otevírací doba: 9–12, 13–19 hodin 
 
VÝSTAVA
Zámek 1, 674 01 Třebíč

festival a Muzeum Vysočiny Třebíč pořádá společnou výstavu s názvem„Open Per4mance“, kde vystavují umělci z Třebíče a přilehlého okolí. Těšit se můžete na obrazy, plastiky a nezvyklé skulptury vytvořené v ateliérech nezávislých autorů.

Běžná otevírací doba:

pondělí   Zavřeno
úterý       9–12, 13–17 
středa     9–12, 13–17 
čtvrtek    9–12, 13–17 
pátek      9–12, 13–17 
sobota    9–12, 13–17 
neděle    9–12, 13–17 

Výstava potrvá až do 2.7.2017

Návštěva památek

Návštěva památek
pátek 0:00 - 0:00 | Zámostí v modrém

sobota 0:00 – 0:00 | Zámostí v modrém

TŘEBÍČSKÁ VĚŽ

věž kostela Sv. Martina, Hasskova 20 

V rámci festivalu jsme Vám společně s MKS Třebíč zpřístup­nili i Třebíčskou věž. Neváhejte a vydejte se poznat Třebíč z ptačí perspektivy. Nav­štívit můžete také výstavu ZUŠ, která je umístěná ve věži.

Otevírací doba:
pátek   10–22
sobota 10–22
neděle 10–18


BAZILIKA SV. PROKOPA

Zámek 1, 674 01 Třebíč

Spolu s MKS Třebíč jsme pro Vás připravili i v rámci prohlídek návštěvu Baziliky. Zastavte se na informačním centru na zámku, kde se o prohlídkách dozvíte mnohem víc.

Otevírací doba:
pátek 10–22
sobota 10–22
neděle 10–18 


DŮM SELIGMANNA BAUERA
ZADNÍ SYNAGOGA
Subakova 1/44, 674 01 Třebíč

Památek máme v Třebíči opravdu hodně a proto můžete v rámci festivalu navštívit i tyto dvě (Dům Seligmanna Bauera a Zadní synagogu). Potřebujete k tomu jen náramek Zámostí 2017 na ruce a úsměv na rtu. Zastavte se na informačním centru u zadní synagogy, kde se o prohlídkách dozvíte mnohem víc.


ŽIDOVSKÝ HŘBITOV
Hrádek 14, 674 01 Třebíč

V rámci spolupráce s MKS Třebíč je pro návštěvníky festivalu možnost zastavit se na prohlídku. Více informací Vám rádi poskytnou v informačním centru u zadní synagogy (Subakova 1/44) 

Otevírací doba:
pátek 10–18
sobota 10–18
neděle 10–18 ZADNÍ SYNAGOGA
Dům Seligmanna Bauera,

Básnění v ulicích - Guerilla Poetring (36) básnění na Zámostí se Zlodějkou lžiček

Básnění v ulicích
pátek 0:00 - 23:59 | Zámostí v modrém

sobota 0:00 – 23:59 | Zámostí v modrém

BÁSNĚNÍ V ULICÍCH

Židovská čtvrť

Rozbásněte spolu se Zlodějkou lžiček uličky a zákoutí židovského města. Poezie patří do ulic! Básně, myšlenky, útržky vlastní nebo oblíbených autorů vylepujte, schovávejte, zavěste nebo jinak umístěte v židovské čtvrti, nezapomeňte vyfotit a přidat na facebook na stránku projektu, aby další poetičtí nadšenci mohli poezii objevovat. Chystáme pro vás jedno zlodějské překvapení, připojte se k naší guerillové události, pozvětě přátele a sledujte další novinky i básnivé inspirace.

Událost:
https://www.facebook.com/events/133392264­3382582/

Reportáž ČT o projektu Guerilla Poetring:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/104350494­55-dobre-rano/316292320­020048/obsah/472240-reportaz-guerilla-poetring

Facebook projektu:
www.facebook.com/guerillapoetring

Hudba v ulicích

Hudba v ulicích
pátek 21:00 - 22:30 | Zámostí v modrém

sobota 21:00 – 22:30 | Zámostí v modrém

HUDBA V ULICÍCH
Židovská čtvrť

Jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru můžete zažít v židovské čtvrti. Po setmění se uličky zahalí do barev a zvuků, ozáří se světelnými instalacemi a za hudebního doprovodu pouličních muzikantů se rázem ocitnete v jiném světě…

Vystoupí:

Lukáš Krupička – el. kytara
Je mu 19 let. Muzika, která ho postupem doby naprosto učarovala je zároveň jeho největší zálibou. Jako kytarista funguje v poměrně nové „místní“ smečce s názvem Endless Melody, také je součástí projektu Jiřího Bigbosse Valtera od Root z Brna jako sólový kytarista. Od září začíne jeho studium Harfy na konzervatoři v Brně 

Bratři Vankovi – kytara, bubny, didgeridoo
Jsme vyprávěči. Skrze naší hudbu přicházejí příběhy, ve kterých občas spatříte dávné ozvěny plání, zemité zvuky naší země, ale i vesmírné dálavy. Základem naší tvorby je improvizace a radost z hudby, která vzniká tady a teď. Tak jako svět neustále ve změně a proměně tak spolu s ním se mění i naše hudba. Každý koncert je proto zcela jiný a nese sebou pro nás aktuální příběh… Propojujeme současné a minulé. Zemité zvuky didgeridoo, alikvotní brumle a dalších nástrojů se slévají se zvukem elektrické kytary, slide kytary, sazu (turecká loutna) či mandolíny a vytvářejí fůzi, která je schopna přecházet od ambientní atmosféry až k tranzovnímu tan­ci.

Tereza Hlouchová & Daniela Nováková – flétnové duo
Rodiče Terezu vedli k hudbě už od dětství. Hraje na klavír a zpívá v chrámovém sboru Rosa.Čtvrtým rokem hraje na příčnou flétnu, věnuje se i hře na varhany. V současné době studuje výtvarné umění v Brně. Hudba je pro ni nepostradatelnou součástí každého dne.

Daniela nejprve osm let hrála na zobcovou flétnu, nyní hraje osmým rokem na příčnou flétnu. Ráda hraje se školní dechovkou. Sólově ovšem dává přednost spíše klasické hudbě. Jako posluchačka mám ráda instrumentální skladby. Doufá, že flétna a hudba ji budou provázet i v budoucnu.

Mari Křížová – zpěv, kytara
Ráda interpretuje známé i neznámé (většinou vlastní) songy z různých žánrů (folk, pop, rock a má nutkání zaběhnout i na pobřeží jazzu).

Adam Caha – ukulele, zpěv, možná i housle
Je vystudovaný houslista na JAMU, ale hraje i na ostatní nástroje a snaží se být kvalitním multiinstrumen­talistou. Působí v několika kapelách, z nichž nejmilejší mu jsou brněnští Alright Now. Miluje hudbu a nic jiného v životě nechce dělat.

The Trosky esemble – akordeonový kvartet
Trosky vznikly rozpadem někdejšího velkého akordeonového souboru ZUŠ Třebíč pod vedením Mgr. Dany Fialové. Šlo to tak říkajíc od desíti k pěti – až jsme zbyli čtyři. Nehledě na nízký počet, náš vroucí zápal pro hudbu přetrval a v současné době náš repertoár ve své pestrosti sahá od baroka až do současnosti. Co se nám líbí, to hrajeme. Důležité je pro nás, aby hudba posluchače nenudila a aby ho dokázala strhnout stejně jako nás. Těší se na vás: Alena M. B. Láníková, Daniel Chytka, Pavel Sait a František Ignác Dolíhal

Saxofonový soubor
Těleso vzniklo v roce 2016 ze současných či bývalých žáků ZUŠ Třebíč, pod vedením Václava Sobotky. Jeho členy jsou: Tomáš Mahel, Aneta Dobešová, Jan Voneš – alt saxofony, Vít Šesták a Stanislav Navrkal – tenor saxofony, Adam Sladký – baryton saxofon. Posluchači se mohou těšit na světové jazzové či populární standardy v instrumentální úpravě.

Busking Caravan
Jsme seskupeni pouličních muzikantů tvořících převážně srdcem. Nic není předem připraveno a vše vzniká vždy přímo na místě, jde tedy o čistou improvizaci. Snažíme se do ulic vnést něco nového, nevšedního, od jemného meditativního hraní na muzikoterapeutické nástroje, až po rytmickou fůzi perkusních nástrojů z různých koutů světa, australského didgeridoo a vokálu opírajícího se o naše kořeny. To celé mnohdy doplněno lehkým nádechem elektroniky.

Sbor břežanských kastrátů

Sbor břežanských kastrátů
sobota 13:00 - 14:00 | Knihkupectví Trojan

sobota 17:00 – 18:00 | Hudební scéna Na Barborce

Sbor břežanských kastrátů neboli SBK bývá nejčastěji označován za „recitační a hudební soubor“. Pokud k recitujícímu a zpívajícímu jádru sboru přičteme i hudební doprovod, jde momentálně o třináct zpravidla vousatých mužů neurčitého, korektně řečeno snad středního věku. SBK čerpá především z básnických sbírek F. Gellnera, V. Brabence, I. M. Jirouse, V. Žižkova, P. Zajíčka, W. Blakea, A. Rimbauda a mnoha dalších. Řada básní byla členy Sboru zhudebněna a spolu s vlastní tvorbou tvoří základ hudebního repertoáru. Hudební sekci v posledních letech tvoří mimo jiné několik členů spřátelené kapely Mnichovo Smradiště. Od počátku své existence občas pěvecky doprovází další kapely (A bude hůř, Mnichovo Smradiště..) a vystupuje v hospodách, kavárnách, čajovnách, rockových klubech, koncertních sálech a na knižních veletrzích. Pravidelně se objevuje také na některých festivalech. Z poslední doby připomeňme mimo jiné Trutnovský festival nebo Magorovo Vydří.

V roce 2013 vydal debutové CD Lublaňská.

Jeden svět na Zámostí - Život začíná po stovce

Jeden svět na Zámostí - Život začíná po stovce
sobota 13:00 - 14:00 | Divadelní a filmová scéna B-klub

FILM
Život začíná po stovce 

(58 min.) csfd 85 %

Je hostem televizních pořadů, lidé ji poznávají na ulici. Fakt, že se pařmenka a blogerka Dagny narodila v roce 1912, se zdá nepodstatný. Jak sama říká, být aktivní a mít vůli učit se stále novým věcem není otázkou věku.

Jeden svět na Zámostí - Svědomí číny

Jeden svět na Zámostí - Svědomí číny
sobota 11:30 - 12:45 | Divadelní a filmová scéna B-klub

FILM
Svědomí Číny

( 72 min.) imdb 8,9/10

Narodil se v jeskyni, kde čas určují pouze hvězdy. Kao-Č-Šeng překonal na cestě k tomu, aby se stal jedním z nejlepších právniků v Číně, nesmírné útrapy. Lidé ho nazývají “Svědomí Číny”, ale v očích komunistické strany zachází jeho snaha o spravedlnost až příliš daleko. Když si dovolí promluvit o zakázaném tématu porušování lidských práv, je unesený a mučený. Tajná policie drží jeho ženu a děti jako rukojmí. Film, který by si neměl nechat ujít nikdo, kdo se chce dozvědět víc o napětí bublacíjím pod povrchem dnešní Číny, nebo poznat jednoho z nejvýznamnějších bojovníků za svobodu naší doby.


Jeden svět na Zámostí - O čo idě Idě

Jeden svět na Zámostí - O čo idě Idě
sobota 14:30 - 15:45 | Divadelní a filmová scéna B-klub

FILM
O čo idě Idě

(67 min.) csfd 81 %

Dokumentární film o Idě Kelarové a její touze změnit svět, který letos v Třebíči na festivalu Jeden svět zaznamenal největší divácký úspěch.
Romské děti ze souboru Čhavorenge mají deset dní na to, aby se pod vedením Idy Kelarové připravily během letního tábora u Bardějova na koncerty s Českou filharmonií. Koncerty jim mohou otevřít cestu z osad nebo ghett, ze kterých pocházejí. Pro Idu Kelarovou jsou osady něco jako koncentrák na doživotí. Jen málokomu se podaří z nich dostat ven a vybojovat si lepší život. Děti mají deset dnů na to, aby pochopily, že nepřijely jen trávit letní prázdniny, ale že můžou udělat rozhodující krok. Kdo z nich se chytí, tomu je cesta z osady otevřená.

Piknikování s Piknikovým klubem

Piknikování s Piknikovým klubem
sobota 10:00 - 13:00 | Zámostí v modrém

PIKNIK v zámeckém parku
Zámek 1, 674 01 Třebíč

Přijdťe v sobotu ráno načerpat energii do dalšího festivalového dne na dopolední piknik Piknikova klubu. Kromě snídaně, kterou si můžete přinést nebo bude k dispozici za pár korun, se navíc budete moct inspirovat venkovní cestovatelskou galerií, naučit se pár tanečních kroků pod vedením tanečního mistra z taneční školy Starstep, trošku se zklidnit při workshopu holek z #Nevypusťduši, zacvičit si Falun Gong a děti potěší přítomnost zakrslých koz z Kozího spolku. A možná toho bude ještě víc.

Takže vemte deku, přátelé a přijďte piknikovat.