Doprovodný program

Hudba v ulicích

Hudba v ulicích
pátek 21:00 - 22:30 | Zámostí v Modrém

sobota 21:00 – 22:30 | Zámostí v Modrém
Jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru můžete zažít v židovské čtvrti. Po setmění se uličky zahalí do  barev, ozáří se světelnými instalacemi a za hudebního doprovodu performerů a pouličních muzikantů se rázem ocitnete v jiném světě…

Magnis - Ohnivá show

Magnis
pátek 22:30 - 23:00 | Zámostí v Modrém

pod lípou na nábřeží

Už tradičně pro vás v židovském městě vystoupí ohnivá skupina Magnis. Třebíčská parta, která své show předvedla na půlce Světa se letos představí s úplně novou fireshow. V kulisách starého města dostává jejich vystoupení vždycky neskutečnou atmosféru, tak si ho nenechte ujít!

Pojďte s námi na kanály - Workshop Zámostí v Modrém

Pojďte s námi na kanály
pátek 17:00 - 19:00 | Zámostí v Modrém

Kanál otevírá cestu do podzemního světa spletitých trubek a chodeb. Kanálem vstupujeme do města pod městem, do odvrácené strany. Tato „brána“ není ledajaká a skrývá zajímavé obrazy, vzory, znaky i symboly. V pátek od 17 hodin se sejdeme na Havlíčkově nábřeží „pod lípou“ a podíváme se na Zámostí očima kanálů. Pojďte s námi na kanály, obtiskneme víka na košile a trika, na naše duše pouze v suše (rozuměj jen za dobrého počasí) My se na vás těšíme!

film Prezident Blaník

film Prezident Blaník
pátek 15:00 - 16:35 | Kino Pasáž

Hlavní hrdina filmu Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp. Celovečerní film navazuje na úspěšný seriál Kancelář Blaník.(Falcon) 

film Eric Clapton

film Eric Clapton
sobota 10:00 - 12:15 | Kino Pasáž

Dokumentární film Eric Clapton přináší divákům nevšedně intimní pohled na umělcův osobní život, kariéru, vzestupy a pády. Celý dokument je věrohodný i díky tomu, že je doplněn o vyprávění samotného kytaristy a jeho blízkých sestavené z historických i nově zaznamenaných rozhovorů. Divákům se naskytne možnost nahlédnout do Ericova osobního archivu, ve kterém jsou videozáznamy z jeho nejlepších koncertů a ze zákulisí, domácí videa, soukromé fotografie, dopisy a osobní zápisky z Ericova deníků. Claptonův talent je zde znázorněn upřímně a pravdivě, bez pozlátka. Za jeho úspěchy totiž stojí zejména ambice, tvrdá práce a bohužel i životní tragédie.(CinemArt)

film Nic jako dřív

film Nic jako dřív
sobota 12:30 - 14:02 | Kino Pasáž

Je jim 19 let a žijí obyčejné životy teenagerů dospívajících v českém pohraničním maloměstě, kde všichni čtyři navštěvují stejnou školu. Film zachycuje Tea, Renatu, Aničku a Nikolu v situacích, kdy jejich středoškolskou bezstarostnost pomalu střídá úzkost z blížícího se vykročení do světa dospělých. Každý sám čelí důležité životní výzvě, na jejímž konci už nic nebude jako dřív. A nejde přitom jen o maturitu. Kdo z nich tváří v tvář nové zodpovědnosti obstojí, kdo z nich skutečně dospěje? Kamera je s postavami většinu času téměř srostlá a zblízka vtahuje diváka dovnitř do světa jednotlivých hrdinů. Dynamická střihová skladba podtrhuje roztěkanost a nesoustředěnost mladé generace. Nic jako dřív nabízí kinematograficky podmanivý pohled do života teenagerů, kteří musí dospět dřív, než by sami chtěli.(HBO Europe) 

Slam poetry

Slam poetry
sobota 15:00 - 17:00 | Cafe Art

Zápas v poezii naživo. V tomto specifickém žánru, který se zrodil v Chicagu v druhé polovině osmdesátých let, se jednotliví vystupující pokouší přednesem svých básní co nejvíce zaujmout publikum, pobavit, inspirovat nebo třeba předat zajímavou myšlenku. Někteří účinkující tvoří verše intimní, jiní veselé a komické, další vážné, mrazivé a třeba i trochu angažované. Nejedná se ovšem o recitační soutěž! Jedním rozdílem je již zmiňovaná nutnost autorských textů. Druhým je pak přednes, kde se do hry se velmi často dostávají také herecké a improvizační prvky. Mimika. Pohyb po jevišti. Emoce. A samozřejmě interakce s diváky. Publikum je totiž ze všeho nejdůležitější, nejenže svými projevy (potleskem, smíchem, pískotem) dodává večeru šťávu, ale především uděluje slamerům na základě jejich výkonů body.

a ještě Youtube

něco dalšího z Youtube

Poslechovka s hudebními publicisty - Osmičkový hity

Poslechovka s hudebními publicisty - Osmičkový hity
sobota 18:00 - 19:30 | Cafe Art

Od Elvise, Jamese Browna a Marty Kubišové přes Pet Shop Boys a Kate Bush až k Adele a Kendricku Lamarovi. Hudební publicisté Pavel Turek (Týdeník Respekt) a Miloš Hroch (Český rozhlas Radio Wave) proletí hitparády, budou promítat videoklipy, dělat odbočky k nezávislé hudební scéně a v rámci osobního výběru vyloží, jak „osmičkové“ hity od roku 1958 do dnešního 2018 odrážely společenské nálady a spojovaly fanoušky napříč kontinenty 

Panda - IMPRO

Panda
sobota 17:00 - 18:00 | Zadní synagoga

Panda je improvizační skupina, která působí v Brně od podzimu 2014. V současné době skupina čítá čtrnáct členů, kteří se pravidelně schází a pilují své umy. A čím že se Panda vlastně zabývá? Je to prosté – improvizací. A že nevíte, jak to funguje? Tak se přijďte podívat na vystoupení a prožít nejrůznější pikanterie, trable a zvraty. Ale buďte klidní, jde hlavně o to se pobavit a zasmát se z plných plic.

Slunko - dětský pěvecký sbor

Slunko
sobota 14:00 - 15:00 | Zadní synagoga

Třebíčský dětský pěvecký sbor, který má již dlouholetou tradici, zazpívá na Zámostí. Začínaly zpívat malé děti z mateřských škol pod názvem Sluníčo. Dnes tvoří sbor tři oddělení – dvě malá Sluníčka, jedno starší Slunko. Sbor nemá žánrové omezení, repertoár tvoří dětské písně starších i současných autorů, stará hudba, spirituály a gospely a v největší míře písně lidové. Do repertoáru patří i malé dětské operky. Slunko je známé po celé České republice, přijďte si poslechnout malé zpěváčky ze Sluníčka.

Historky z Mongol Rally 2017

Historky z Mongol Rally 2017
sobota 9:00 - 10:30 | Malá scéna

Mongol Rally je zhruba měsíční cesta slabými lacinými auty z Anglie do Mongolska, která nemá žádná pravidla a na kterou se loni mezi 340 posádkami přihlásily také 3 auta z Třebíče. Přijďte si poslechnout vyprávění Pik­nikova klubu z nevšední cesty fialovými poloauty do tisíce kilometrů vzdálených mongolských stepí. Během promítání nepřijdete o historky těch nejhorších průšvihů, fotky exotických koutů Asie ani hrstku zábavných videí ideálních pro nastartování sobotního rána.

Kozí stádo pro potěchu oka i duše

Kozí stádo pro potěchu oka i duše
sobota 10:00 - 14:00 | Malá scéna

Přátelé kamarádi, jsme moc rádi, že se Kozí spolek může podílet na doprovodném programu Zámostí. Přijďte se za námi podívat v sobotu dopoledne od 10:00 do 14:00 hodin na podzámeckou nivu. Těšit se na Vás bude několik našich koz, které si můžete pohladit, připraveno bude i tvoření pro děti a odvážlivci si mohou zasoutěžit v rychlosti dojení koz.

Těšíme se na Vás.

Divadlo Úsměv - loutková pohádka - Muzikantská

Divadlo Úsměv
sobota 10:30 - 11:30 | Malá scéna

První, druhý, třetí
pojďte s námi děti
do Divadla s úsměvem,
pohádku vám předvedem…

Divadlo Úsměv hraje po celé České republice pro děti různého věku. Herci hrají maňásko-herecké, muzikálové pohádky. Namlouvají pohádky na CD, vydávají zpěvníky, pohádky na DVD,… vše pro děti.

Přijďte a koukněte na Muzikantskou pohádku. 

Taneční škola - naučte se Salsu

Taneční škola - naučte se Salsu
sobota 12:00 - 13:00 | Malá scéna

V 60 minutách se naučíte základní kroky a následně se naučíme krátkou začátečnickou sestavu vhodnou pro děti i dospělé. Vyučovat bude několikanásobný mistr Rakouska v latinsko-amerických i standardních tancích, držitel nejvyšší mezinárodní třídy, lektor taneční školy Starstep v Třebíči Matthias Fencak 

Samoobslužné hry, tvoření, válení se,...

Samoobslužné hry, tvoření, válení se,...
sobota 11:30 - 13:00 | Malá scéna

sobota 14:00 – 15:00 | Malá scéna
Nebude-li probíhat zrovna žádný program na Malé scéně, můžete si zpříjemnit čas hrou. Kdy jste naposledy hráli obří domino nebo Člověče, nezlob se. Což takhle velké mikádo nebo hudební pexeso, poznáte hudební nástroje? Prťata potěší pískoviště. Ty méně aktivní pak prostor na odpočinek a dětský bar.
 

 

Tvořivá dílna

Tvořivá dílna
sobota 13:00 - 14:00 | Malá scéna

Tvořivá dílna potěší malé i větší návštěvníky. Přijďte si vyrobit jednoduchý hudební nástroj z nenáročného materiálu. Tvoříme, recyklujeme, bavíme se. 

Václavské divadélko - Kouzelný zvoneček

Václavské divadélko
sobota 15:00 - 16:00 | Malá scéna

Divadelní soubor při Základní škole Třebíč, Horka-Domky pobaví malé i velké diváky. Soubor je tvořen dvěma skupinami – mladší z dětí z prvního stupně a starší z žáků druhého stupně, celkem 32 dětí. Václavské divadélko vystupuje pravidelně již čtrnáctým rokem. V každém školním roce nastudují herci dvě nová představení pro veřejnost. Samotné děti se podílejí na tvorbě scénářů, výrobě a stavění kulis, učí se vystupování na veřejnosti, komunikaci s publikem, zodpovědnosti ve skupině kamarádů, spoluherců. V letošním roce nacvičili staršáci hru “Václav”, mladší nazkoušeli pohádku „ Kouzelný zvoneček .“ Tu budete moci shlédnout právě na Zámostí.

Zumba s Eliškou

Zumba s Eliškou
sobota 16:00 - 17:00 | Malá scéna

Eliška pochází z Třebíče, kde tančí ZUMBU. Pohyb ji provází už od dětství, začínala na základce v atletické třídě, navázala latinsko-americkými tanci a standartními tanci v taneční skupině GRO. “Když jsem v Praze objevila lekci Zumby Martiny Hanušové byla jsem nadšená. Odcházela jsem z lekcí spocená, zničená, ale strašně šťastná a spokojená. Chodila jsem na každou hodinu a nikdy jsem se nemohla dočkat té další.” Od roku 2010 je Eliška instruktorkou ZUMBY. Tančit chodí dospěláci i děti. Na Zámostí zatančí pro děti a s dětmi.

Stenli a Dřez - dětské songy

Stenli a Dřez
sobota 17:00 - 18:00 | Malá scéna

“Ačkoliv běžně cílíme na věkovou kategorii dospívající až důchodci, rozhodli jsme se vyzkoušet hraní také pro mladší publikum. Máme z toho respekt. Děti jsou totiž velmi nároční posluchači. Když se jim něco nelíbí, jednoduše začnou brečet, povídat si, hrát si, pobíhat sem a tam… Ale jdeme do toho! Máme přece v kapele dva zasloužilé rodiče ročního Michálka a zkušené vedoucí dětských táborů. To by v tom byl čert, aby se to nepovedlo! Zahrajeme pásmo dětských písní od pánů Svěráka a Uhlíře, Jaromíra Nohavici a dalších.”

Čtení pohádek s rekvizitou

Čtení pohádek s rekvizitou
sobota 13:00 - 13:10 | Malá scéna

Rozhodli jsme se, že budeme číst dětem pohádky, ale nebudou to jen tak obyčejné pohádky, budeme totiž číst s rekvizitou. Pohádky trvají asi 10 minut vždy před programem na Dětské scéně.

O makarónech , které šly na procházku
čte David ve 13:00

O Kateřince a tlustém červeném svetru
čte Dan ve 14:00

Zuzanka a písmenka
čte Radek (Šejk) v 15.00

Koberec a pišingrové drobečky
čte Milan (Žížal) v 16:00

Stonožka, boty a ukradený park
čte Vladimír v 17:00 

Návštěva třebíčských památek

Návštěva třebíčských památek
pátek 9:00 - 22:00 | celé město

sobota 9:00 – 22:00 | celé město

Zadní synagoga
pátek 16.00 – 22.00
sobota 9.00 – 22.00 

Městská věž
pátek: 10.00 – 22.00
sobota: 10.00 – 22.00

Bazilika sv. Prokopa – časy prohlídek
pátek: 9.00, 10.00, 11.00, 13.00, 14.00
sobota: 14.00, 16.00, 17.00

Expozice Cesty časem
pátek: 10.00 – 17.00
sobota: 10.00 – 17.00

Rozhledna Vodojem Kostelíček
pátek: 10.00 – 17.00
sobota: 10.00 – 17.00

Videopromítání měsíční cesty autem do Mongolska

Videopromítání měsíční cesty autem do Mongolska
sobota 20:00 - 22:00 | Zámostí v Modrém

náměstí Rabína Ingbera

15 tisíc kilometrů dlouhá cesta 3 piknikovacími Volkswageny Polo s motory 1.0 litru napříč celou Evropou, Tureckem, Íránem a Střední Asií až do Mongolska dala vzniknout mnoha exotickým snímkům, které bude Piknikův klub promítat přímo pod Synagogou. Přijďte se podívat na pouliční promítání videí z měsíční cesty a na autozapatnáct tisíc, které zvládlo drsnou a dlouhou cestu až ke břehům Bajkalu.

Open Performance 2018 - ​VÝSTAVA (NEJEN) TŘEBÍČSKÝCH UMĚLCŮ

Open Performance 2018
pátek 9:00 - 19:00 | Zámek Třebíč - galerie Tympanon

sobota 9:00 – 19:00 | Zámek Třebíč – galerie Tympanon
Ve spolupráci se spolkem CS156Muzeem Vysočiny Třebíč Vás srdečně zveme na tuto výstavu

V době konání festivalu 1.-2. června bude výstava otevřena v čase
9.00 – 12.00 a 13.00–19.00

Výstava potrvá až do 8.7.2018 a otevřeno bude vždy od úterý do neděle v čase 9.00 –12.00 a 13.00–17.00

Hospoda v modrém

Hospoda v modrém
pátek 17:00 - 0:00 | Venkovní hospoda na nábřeží

sobota 17:00 – 0:00 | Venkovní hospoda na nábřeží
Přijďte si odpočinout na Třebíčskou náplavku. V pátek i v sobotu od 17:00. Oba festivalové dny Vám od 18:00 do 21:00 zpříjemní posezení u piva Budvar živá hudba.

pá 18.00 – 19.00 – Dobrá parta
pá 19.00 – 20.00 – Jana & Jirka
pá 20.00 – 21.00 – Trosky


so 18.00 – 19.00 – Dobrá parta
so 19.00 – 20.00 – Radka & Vojta
so 20.00 – 21.00 – Trosky


Zastavte se na chvíli a jen se kochejte, poslouchejte a vychutnávejte atmosféru.