Hudba v ulicích


The TROSKY esemble
Trosky vznikly rozpadem někdejšího velkého akordeonového souboru ZUŠ Třebíč pod vedením Mgr. Dany Fialové. Šlo to tak říkajíc od desíti k pěti – až jsme zbyli čtyři, jenže to už nám bylo málo, tak jsme opět v pěti. Nehledě na nízký počet, náš vroucí zápal pro hudbu přetrval a v současné době náš repertoár ve své pestrosti sahá od renesance až do současnosti. Co se nám líbí, to hrajeme. Důležité je pro nás, aby hudba posluchače nenudila a aby ho dokázala strhnout stejně jako nás.

Tentokráte zavítáme na Zámostí v modrém již po třetí. 

Těší se na Vás:
Alena Marie-Bernadetta „Alimír“ Láníková @lanikovaa
Pavel Filip Neri „Pavlista“ Saitl
Daniel Josef „Ježek-Jožek“ Chytka @danielchytka
Jan Viktor „Vikiryáš“ Novotný @in_johny
František Ignác „Fíďalka“ Dolíhal @f.i.dolihal98

Elkesar
Jmenuji se Jakub, ale když hraji na ulici tak si říkám Elkesar. Mám rád experiment a tvorbu tady a teď. Hudba, kterou tvořím se inspiruje daným místem, časem a lidmi, kteří jdou zrovna okolo. Mým hlavním nástrojem je elektrická kytara a spousta efektů, které mi dovolují vytvářet dynamické hudební krajiny a příběhy. Na Zámostí svou hudbu propojím se svou partnerkou Zuzanou, která se postará o vokální improvizaci a bubenický základ.

Mari
hraje jak vlastní tvorbu napříč různými žánry, tak písně převzaté, které jí jakýmkoli způsobem oslovily. Doprovodem jí bývá kytara a kolemjdoucí lid. 

Lukáš Krupička
Je mu 21 let a hraní zkrátka miluje! Studuje na konzervatoři v Brně harfu, teď ovšem vytáhne do ulic židovského města elektrickou kytaru a rozezní svých 6 strun v rockovém duchu, jak to má rád. 

Nauschnicne
to je experimentální, improvizační, nepravidelně zkoušející a stále se hledající duo, které ještě pořád neví, co vlastně bude hrát. Adam Caha a Petr Stupka jsou sice v běžném hudebním životě hráči na klasické nástroje, ty zde však nehledejte.

Aira Zoe – Vrstvy
Hlas, struny, minibicí a Hermínčiny klávesy. (bicí a klávesy – Luděk Konečný)

v pátek v přední synagoze

Aira Zoe – Folk- elektro
(cajon, djembe, drum pad – Jiří Dobrovolný)
v sobotu v přední synagoze