Hudba v ulicích

Jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru můžete zažít v židovské čtvrti. Po setmění se uličky zahalí do barev a zvuků, ozáří se světelnými instalacemi a za hudebního doprovodu pouličních muzikantů se rázem ocitnete v jiném světě…

Vystoupí:

Lukáš Krupička – el. kytara
Je mu 19 let. Muzika, která ho postupem doby naprosto učarovala je zároveň jeho největší zálibou. Jako kytarista funguje v poměrně nové „místní“ smečce s názvem Endless Melody, také je součástí projektu Jiřího Bigbosse Valtera od Root z Brna jako sólový kytarista. Od září začíne jeho studium Harfy na konzervatoři v Brně 

Bratři Vankovi – kytara, bubny, didgeridoo
Jsme vyprávěči. Skrze naší hudbu přicházejí příběhy, ve kterých občas spatříte dávné ozvěny plání, zemité zvuky naší země, ale i vesmírné dálavy. Základem naší tvorby je improvizace a radost z hudby, která vzniká tady a teď. Tak jako svět neustále ve změně a proměně tak spolu s ním se mění i naše hudba. Každý koncert je proto zcela jiný a nese sebou pro nás aktuální příběh… Propojujeme současné a minulé. Zemité zvuky didgeridoo, alikvotní brumle a dalších nástrojů se slévají se zvukem elektrické kytary, slide kytary, sazu (turecká loutna) či mandolíny a vytvářejí fůzi, která je schopna přecházet od ambientní atmosféry až k tranzovnímu tan­ci.

Tereza Hlouchová & Daniela Nováková – flétnové duo
Rodiče Terezu vedli k hudbě už od dětství. Hraje na klavír a zpívá v chrámovém sboru Rosa.Čtvrtým rokem hraje na příčnou flétnu, věnuje se i hře na varhany. V současné době studuje výtvarné umění v Brně. Hudba je pro ni nepostradatelnou součástí každého dne.

Daniela nejprve osm let hrála na zobcovou flétnu, nyní hraje osmým rokem na příčnou flétnu. Ráda hraje se školní dechovkou. Sólově ovšem dává přednost spíše klasické hudbě. Jako posluchačka mám ráda instrumentální skladby. Doufá, že flétna a hudba ji budou provázet i v budoucnu.

Mari Křížová – zpěv, kytara
Ráda interpretuje známé i neznámé (většinou vlastní) songy z různých žánrů (folk, pop, rock a má nutkání zaběhnout i na pobřeží jazzu).

Adam Caha – ukulele, zpěv, možná i housle
Je vystudovaný houslista na JAMU, ale hraje i na ostatní nástroje a snaží se být kvalitním multiinstrumen­talistou. Působí v několika kapelách, z nichž nejmilejší mu jsou brněnští Alright Now. Miluje hudbu a nic jiného v životě nechce dělat.

The Trosky esemble – akordeonový kvartet
Trosky vznikly rozpadem někdejšího velkého akordeonového souboru ZUŠ Třebíč pod vedením Mgr. Dany Fialové. Šlo to tak říkajíc od desíti k pěti – až jsme zbyli čtyři. Nehledě na nízký počet, náš vroucí zápal pro hudbu přetrval a v současné době náš repertoár ve své pestrosti sahá od baroka až do současnosti. Co se nám líbí, to hrajeme. Důležité je pro nás, aby hudba posluchače nenudila a aby ho dokázala strhnout stejně jako nás. Těší se na vás: Alena M. B. Láníková, Daniel Chytka, Pavel Sait a František Ignác Dolíhal

Saxofonový soubor
Těleso vzniklo v roce 2016 ze současných či bývalých žáků ZUŠ Třebíč, pod vedením Václava Sobotky. Jeho členy jsou: Tomáš Mahel, Aneta Dobešová, Jan Voneš – alt saxofony, Vít Šesták a Stanislav Navrkal – tenor saxofony, Adam Sladký – baryton saxofon. Posluchači se mohou těšit na světové jazzové či populární standardy v instrumentální úpravě.

Busking Caravan
Jsme seskupeni pouličních muzikantů tvořících převážně srdcem. Nic není předem připraveno a vše vzniká vždy přímo na místě, jde tedy o čistou improvizaci. Snažíme se do ulic vnést něco nového, nevšedního, od jemného meditativního hraní na muzikoterapeutické nástroje, až po rytmickou fůzi perkusních nástrojů z různých koutů světa, australského didgeridoo a vokálu opírajícího se o naše kořeny. To celé mnohdy doplněno lehkým nádechem elektroniky.